När man befinner sig på mini semester är det mycket som skall hinnas med! Inget betungande precis, men lördagen spenderades med en hel del sysslor ändå. Inget sjusovande här inte, Maken var uppe med tuppen redan vid 07 denna lördag!






Som sagt, en kort avstickare som var värd precis varenda liten kilometer. Nu är vi åter hemma i Förorten och Maken har gått och lagt sig tidigt för att vara utvilad för sitt dygnspass på jobbet imorgon, söndag.
Oj oj uppe med tuppen en morgon då man får sova ….men å andra föratår jag det väl . Och vad stranden blev fin efter krattningen . Jag gillar ochså att förnya muggar ibland . Fina muggar . Ni fick en fin mini semester .
GillaGillad av 1 person
Tack! Jo med en avstickare på 24 timmar gäller det att inte sova bort den! Maken steg upp vid 7, och jag som inte är ngn morgon person, en timme senare.
GillaGilla
Tur att jag inte är ensem om att inte vara morgon människa . Nä man borde faktoskt stiga upp tidigare
GillaGillad av 1 person
Ha! Nä. Ingen fara där! Vi är nog många som inte är morgon människor!
Du stiger ju däremot upp FÖRE tuppen under veckodagarna! 😱
GillaGilla
Jo då på vardagarna under jobb veckorna då är jag ju en morgon människa men lägger mig ochså syndigt tidigt de gångerna . 😂
GillaGillad av 1 person
Syndigt tidigt?! Skulle nog säga KLOKT tidigt! 😂
GillaGilla
😂ja kanske det heter så 🤣
GillaGillad av 1 person
Trivsamt och vilsamt.
GillaGillad av 1 person
Tack! Ja, verkligen.
GillaGilla