Bilden tog jag från vårt sovrumsfönster på måndagseftermiddagen efter snöfallet i söndags. Vackert? Ja, verkligen, men det sved nog lite efter den varma, sköna vinter som vi haft de senaste veckorna. Naturen spelade oss ett spratt eftersom vi ändrade till sommartid senaste helg och sedan snöar det följande dag!
Fiona valpen vår, nu sex månader gammal och börjar se riktigt vuxen ut. Trodde att det skulle vara varmt i solen, men det var det föstås inte… Stackarn!
Vad söt Fiona är. Skulle vara skoj med något djur, men vi har både allergi o astma i huset.
GillaGilla
Tack! vet du, likadant hos oss, men vi trotsar det! Fiona har korthårig päls och så länge flickorna inte är FÖR nära med näsorna går det bra och Maken har astma, men ingen av hundarna löser mycket päls, så hittills går det bra….
GillaGilla
Tur att det bara inte är vi som får snö 😁men idag lyset solen . Blir en dag till VCS på kontroll med dottern idag
GillaGilla
Vi lär itne få mera snö vi heller. Tillbaka till varmare temperaturer redan, så det mesta av snön har smultit. Såg på FB att det gått bra på kontroll!
GillaGillad av 1 person